Říjen 2007

Poslední utkání podzimu

28. října 2007 v 17:28 | Bal |  Zápasy
Srbská B - Bookmakers B
v pátek 2.11.
v 18:00
na Srbské

Pište kdo se objeví!

Otevřený dopis prezidenta

25. října 2007 v 17:13 | Gonz |  Spekulace
Vzhledem k tomu, jak si stojíte v tabulce 2. ligy a vzhledem k tváři a výkonnosti vaší hry jsem se rozhodl napsat pár řádků o tom jak by se dalo potenciálnímu sestupu zabránit.

Propad do třetí ligy nabývá stále reálnější obrysy a rozhodně bych se nebál, že třetí a čtvrtá liga neexistuje (o čemž před nedávnem proběly spekulace na diskuzním fóru BSMK). Dovedu si dost dobře představit jak by se z třináci hráčů, kteří dnes chodí na zápasy druhé ligy, stalo pět a méně, kdyby jste museli dojíždět na utkání třetí ligy do Velké Bíteše.

O nastálé situaci jsem se bavil s pár lidmi B - týmu. Dostalo se mi informace, že hrajete proto, že si chcete pouze zahrát a u některých jednotlivců to může být pravda. Vtom případě bych sestup vůbec neřešil a tento rádobyhecířský článek by nikdy nevznikl. Rád bych tomu i věřil, ale když vidím kostru týmu (Svoboda, Komárci atd.) před zápasem nervózní jak u porodu, je mi jasné že problém bude i někde tady a že nechcete jen chodit si zahrát.
Kromě nervozity jsou u Vás samozřejmě největší problém individuální schopnosti. To je dlouhodobý problém a také perspektivní otázka. A přesně v tomhle bodě se láme budoucnost Vašeho klubu. Tohle je asi směřováno na hlavouna Oliho, ale myslím si že bez pravidelných tréninků minimálně dvakrát týdně nemůžete myslet na udržení ani v těch nejdivočejších snech. Odpusťte mi nedostatek falešné skromnosti, ale i když Domino bylo hratelné, tak nemůžete pořád spoléhat, že Vám dva povolení hráči z A - týmu budou dávat fíky. A ani to Vám nepomůže když jim po gólech co budou dávat pustíte vždy jeden další.

Hned na začátku však zapomeňte na pískáč. Vím, že někteří z Vás mají na tento legendární stadion sentimentální vzpomínky, ale všechno jednou končí, a vy se musíte konečně z pískové povrchové generace z roku razdvatři přesunout alespon na generaci první, jak to žádají moderní stanovy BSMK. Teoreticky by stačil i Draken. Je to ve stejné destinaci, cena přívětivá, povrch druholigový, a nezapomeňte, že majitel má k dispozici i branky na malou kopanou, ne jen ty prokleté házenkářské. Vzhledem k tomu, že máte na soupisce 13 lidí, si myslím, že byste pravidelné tréninky mohli dávat dohromady. Lidi na fotbal se i přes nedávnou expanzi teplých sportů jako je florbal, parkour a lacrosse, stále najdou.
Formou tréninku jsem nemyslel fotbálek na dvě branky ale poctivá příprava na utkání. Dokud si nezažijete situace jako obsazování, výběr místa, standarty, přihrávky a střely, nemáte šajn.
Čeká Vás tvrdá práce. Budete naštvaní, často s tím budete chtít praštit, ale když do toh půjdete, garantuju Vám že se zachráníte. A nic není lepší než ten hornbachovskej pocit, "zvládl jsem to sám".
S pozdravem
prezident

Příští utkání

22. října 2007 v 12:53 | Bal |  Zápasy
Orel Bohunice - Srbská B
v sobotu 27.10.
ve 14:00
Arménská
Sraz ve13:15 na zastávce tramvají 5 a 8 Běloruská

Pište kdo příjde!

Srbská - Domino

14. října 2007 v 13:23 | Bal |  Zápasy
Srbská B - Domino
v neděli 21.10.
v 19:45
Srbská

Pište kdo příjde!

Následující utkání

8. října 2007 v 16:16 | Bal |  Zápasy
Atex Brno "B" - Srbská FC "B"
v pátek 12.10.
v 18:00
na
Srbské
(na stránkách BSMK je to špatně)

P.S. Už mi přišly kraťasy, akorát jsou v zelené barvě s bílým proužkem dole(viz foto). Pokuď to pro někoho představuje výrazný problém, tak to sem napište, vyměním je, ale bude to zase trvat. Pokuď s tím problém nemáte, tak v pátek 200Kč!

Návrh na snížení stavů

8. října 2007 v 15:43 | Bal |  Spekulace
Dovoluji si navrhnout na poslední 3 kola zkusit omezit počet hráčů na utkání, tak, že na 2 ze zbývajících 3 kol nepříjdou 3 hráči a na jedno nepříjdou 4. Dosáhneme tím menšího počtu hráčů na střídačce a myslím, že je lepší např. si dvakrát zahrát 40minut než třikrát 15minut!

Jednalo by se o tato utkání:
s Dominem neděle 21.10. v 19:45 na Srbské
s Orlem Bohunice sobota 27.10. ve 14:00 na Arménské
s Bookmakers Brno "B" pátek 2.11. v 18:00 na Srbské

Napište zda jste PRO či PROTI, popř. proč a které utkání by jste případně oželeli!

P.S. Zatím se netýká brankářů jelikož se střídáme a nezahráli bychom si v poli(pokud to někdo za mně odchytá, tak jednou klidně vynechám). Pokuď by jsme tento systém aplikoval i na jaře, tak by vynechali minimálně jedno nejspíš dvě utkání v poli i brankáři.

FC Srbská "B" - FFC Rookies Brno 3:1

2. října 2007 v 22:06 | Mike |  Zápasy
Zápas, který byl k vidění v neděli večer mezi dvěma "velkokluby" ze dna tabulky mezi Srbskou "B" a FC Rookies měl ukázat zda-li jsem schopni bodovat a nebo patříme do zapomenutých dějin BSMK. Začínali hosté a to byl v prvním poločase jejích poslední dotyk na Naší straně, jelikož v dalších minutách nepředvedli moc z fotbalové učebnice. Ihned jsem začali nápad a zařezávat obránce Rookies téměř až do jejích branky.Po pár minutách přišel skvěle vhozený míč, který hledal fotbalovou hlavu pana Nečase a hned mohl brankář Rookies hledat míč v síti (1:0). Po dalších velkých šancí Naších útocníku nepřicházel uklidňující gól, a tak naskočil do hry znovu Nečas, který při prvním dotyku poslal tvrdou přízemní střelu, která znamenala druhý gól (2:0). Ve druhém poločase začali hrát i soupeři a bylo to poznat, ale přece jen Nečas protáhl brankáře další střelou, která znamenala přísun plných tří bodů (3:0). Vše vypadalo velice jednouše a body se stále s uplývajícím časem přibližovali, ale…
…Hráči Rookies je asi nechtěli odevzdat bez jediného vstřeleného gólu, který z nenápadné standardní situace vstřelili (3:1), kdyby ovšem proměnili nějakou z velkých šancích mohlo by to být ještě dramatické, ale žádnou z nich neproměnili v gól, a tak se můžeme radovat historických z prvních 3 bodů, které jsem získali v druhé lize!